דוחה יתושים טבעי

הקיץ הגיע ואיתו היתושים… כיף לשבת בחוץ בערב בימי הקיץ החמים ולהנות מהבריזה של שבירת החום הגדול, אבל כשמתלווים לזה גם יתושים קצת יוצא החשק… 

מאחר ואנו מעדיפים שלא למרוח את גופנו בחומרים הכימיים שמכילים הטבליות, הסטיקים והנוזלים למניעת עקיצות, כאן מגיעים לעזרתנו השמנים האתריים הטבעיים שהם דוחי יתושים ומעופפים טורדנים למיניהם, ובעיקר: ציטרונלה, אקליפטוס ולמון-גראס. מומלץ להחזיק את השמנים האתריים האלו בבית, הם יעילים ביותר למגוון שימושים, ובעיקר בימות הקיץ. אפשר לטפטף מהם ישירות על הכריות והמצעים, כמו גם על הריהוט בבית ואפילו על הבגדים. אך שימו לב שאין למרוח אותם ישירות על הגוף אלא למהול אותם בשמן בסיס.. להלן אופן השימוש בשמנים אתריים:

  • מבער – טפטפו כ- 5 טיפות מהשמן האתרי לקערית המבער, התשובה הטבעית וחסכונית לדוחה יתושים חשמלי שכולנו מכירים.
  • ריסוס – איך להרחיק יתושים מהחדר? ערבבו 10 טיפות של שמן אתרי (מומלץ לערבב כמה סוגי שמנים למשל: שמן גרניום , אקליפטוס ועשב לימון) עם 50 מ"ל מים ורססו בתערובת את החדר.
  • נרות – שמן ציטרונלה ידוע בתור דוחה יתושים טבעי. ניתן להשיגו גם בצורת נרות, אותם יש להדליק במקום נמוך, משום שריח הציטרונלה עולה מעלה. הקפידו שיהיה זה גם מקום בטיחותי. אפשר גם,במקום לקנות את הנרות, להכין לבד. לקחת נרוניות פשוטות ולטפטף עליהם שמן ציטרונלה ולהדליק. 
  • טפטוף על המצעים – שיטה יעילה מאד להרחקת יתושים. טפטפו מעט מהשמן על הסדינים והשמיכות. שימו לב לא לטפטף יותר מדי, קשה לישון לצד ריחות חריפים. ניתן לטפטף גם על חתיכת צמר גפן או חיתול.
  • ישירות על העור – אסור בתכלית האיסור למרוח שמן אתרי ישירות על העור, בשל ריכוזו הגבוה. יש לערבב אותו עם שמן בסיס, כמו שמן שקדים. או למרוח תכשיר נוגד יתושים טבעי, כדוגמת ה"סלאמתוש'" שלנו, שמבוסס על ג'ל אלוורה, ככה שגם אם כבר נעקצתם, המריחה תרגיע את העור. 100% טבעי ובטוח לשימוש גם על תינוקות.    לרכישה לחצו כאן

איך להרחיק יתושים מהבית?
* מנעו הצטברות של מקוויי מים בגינה ובאיזור ביתכם והמנעו מלשהות לידם, אלה מושכים אליהם יתושים וחרקים נוספים. מדובר בפתרון שיוכל בקלות להילחם נגד יתושים בגינה שלכם.
* צמח דוחה יתושים – צמחים כמו בזיליקום, גרניום, עשב לימון, קמומיל ולבנדר הם מרחיקי יתושים טבעיים. שימו אותם כעציץ בחדר והרווחתם פריט דקורטיבי שיכניס קצת צבע והגנה מפני יתושים.
את צמח הגרניום, כמו גם המליסה, ניתן לקטוף ולשפשף על האיזורים החשופים בעור – והנה לכם דוחה יתושים טבעי.
* שרוולים ומכנסיים ארוכים מגנים על הגוף מעקיצת יתוש – הקפידו שיהיו מבד דק ונעים.
* העדיפו שינה עם מאוורר על מזגן. מאווררים מועילים להרחקת היתושים.
הקפידו על היגיינה והרבו במקלחות. זה גם מרענן וכיף!